W naszej ofercie okularów przeciwsłonecznych każdy z Państwa z pewnością znajdzie coś dla siebie. Mamy w swojej ofercie następujące kolekcje:

 

 

 

 

   
     
 

 

Wszystkie okulary w naszej kolekcji zapewniają 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Nadmierna ekspozycja na działanie promieni UV jest szczególnie szkodliwa dla oczu. Jej skutki mogą ujawnić się dopiero w późniejszym wieku. Promieniowanie UV może także prowadzić do związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej (centralnej części siatkówki). Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może również wywoływać raka skóry (czerniaka) na powiekach.
Nasz organizm posiada zdolność regeneracji uszkodzonych komórek. Soczewka oka stanowi jednak wyjątek – jej komórki nigdy się nie regenerują. Dlatego, w wyniku postępującego uszkodzenia białek tworzących soczewkę, mogą wystąpić objawy takie jak zaćma. Uszkodzenie to zwykle spowodowane jest przez promieniowanie UV.
Duża część naszych okularów posiada polaryzację.

 

Jak powstają odblaski?

Jest to zjawisko optyczne. Kiedy pada na gładką poziomą powierzchnię (woda,śnieg, lód, mokra nawierzchnia drogi, przednia szyba samochodu, itp.), to światło odbite jest przynajmniej częściowo spolaryzowane, tworząc oślepiającą białą poświatę. Zmienia to znacznie nasze postrzeganie kształtów, kolorów i pogarsza komfort widzenia.
Zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie blokują odblasków. Soczewki polaryzacyjne są specjalnie zaprojektowane, aby kontrolować odblaski, dzięki filtrowi, który selekcjonuje rodzaj światła docierający do oka poprzez zablokowanie dokuczliwych odblasków.
Co to jest polaryzacja?

Promienie świetlne rozchodzą się w różnych kierunkach. Po przejściu przez soczewkę polaryzacyjną uporządkowują się w jednej płaszczyźnie. Kiedy promienie słoneczne padają na gładką powierzchnię ulegają odbiciu i rozpraszają się w dwóch kierunkach: poziomym i pionowym. Pionowe promienie świetlne są nośnikiem ważnych informacji dla naszych oczu. Dzięki nim widzimy kolory i kontrasty. Natomiast promienie biegnące poziomo tworzą oślepiające białe refleksy szczególnie niebezpieczne przy odbiciu od lśniących powierzchni takich jak np. karoserie samochodów, tafla wody, śnieg, szyby...

Zadania soczewek polaryzacyjnych

Dzięki soczewkom polaryzacyjnym można obserwować otoczenie bez drażniących oczu odblasków, ze zwiększonym kontrastem i podkreślonymi wyraźnymi kolorami, ale bez ich przekłamania. Idealnie chronią oczy podczas silnego nasłonecznienia. Soczewki polaryzacyjne dzięki swojej konstrukcji eliminują refleksy świetlne powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od powierzchni wody, śniegu, szkła, metalu.
Początek strony